Blas - facebook icon Blas - linkedin icon
HOME
BLOG
07.03.2023

Jaki kolor drzwi do domu?

Drzwi zewnętrzne to niezaprzeczalnie wizytówka domu. Te, które współgrają z elewacją, poszczególnymi elementami domu oraz jego otoczeniem nabierają jeszcze większej reprezentacyjności. Z żalem jednak można stwierdzić, że polskie odrzwia domostw są w przeważającej części smutne.

Czy takie muszą być?

Drzwi w kolorze drewna, ciemne drzwi, białe drzwi - wspólnie dokonamy dobrego wyboru.
Drzwi metalowe zewnętrzne.

Wizytówka

Drzwi zewnętrzne to miejsce prowadzące do domu. Dzięki swoim parametrom mogą chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, utratą energii, wkradaniem się do domu wilgoci, a także stoją na straży bezpieczeństwa domowników, broniąc przed włamywaczami. Nie zapominajmy przy tym o stylu, bo ich efekt wizualny dopiero je wyróżnia spośród innych znajdujących się w sąsiedztwie.

Przeszklenia, tłoczenia, okucia, ościeżnice to tylko niektóre elementy nadające drzwiom wejściowym charakteru. Ostatnimi czasy wzbogaca się drzwi o naświetla, zarówno te górne, jak i boczne, podnosząc ich reprezentacyjny charakter.

drzwi metalowe antracytowe
Drzwi zewnętrzne antracyt

A co z kolorem?

W naszym kraju drzwi zewnętrzne zazwyczaj dopracowywane były w sposób tradycyjny. Konstruowano je z drewna. Obecnie wielu deweloperów chce podtrzymać ten „ponadczasowy” trend, montując drzwi wejściowe imitujące te drewniane, mimo że w rzeczywistości są wykonane z blachy powleczonej folią PCV.

Antracyty, szarości, siwe odcienie to hit ostatnich lat, który obserwuje się nie tylko w odniesieniu do elewacji, ale także do drzwi zewnętrznych. Jest jednak gros budynków, które posiadają odrzwia w kolorze białym. Podobnie jest także z ich elewacją. Drzwi często dobierane są kolorystycznie do ram okiennych, ścian. Zwraca się uwagę na przestrzeń, w jakiej znajduje się budynek.

Ale… Są także ci, którzy chcą wyróżnić mieszkanie, dom, lokal użytkowy lub inny budynek jako miejsce ciekawe, designerskie, ze świeżym spojrzeniem oraz podejściem do koloru. Coraz częściej w różnego rodzaju budynkach wejście zaznacza swoją obecność. Przykuwa ono uwagę nietypowym, ciekawym kolorem, odróżniającym się na tle tych wszechobecnych oraz dobrze znanych.

A jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie?

jaki kolor drzwi do domu
Drzwi zewnętrzne nowoczesne

Jak dobrać kolor drzwi wejściowych?

Drzwi wejściowe w nietypowym kolorze można zamówić niemal z dowolnego materiału, jak:

  • drewno,
  • stal,
  • aluminium,
  • PCV,
  • kompozyty.

W zależności od materiału, z jakiego konstruowane są drzwi wejściowe, mogą być one pokrywane lakierem, warstwą kolorowego akrylu, okleiną lub malowane proszkowo. Uwzględniając więc parametry oraz właściwości każdego z materiałów drzwi paleta barw jest różnorodna — od skąpej do bardzo szerokiej.

Paleta kolorów drzwi wejściowych

Kolor drzwi wejściowych oferowany jest w szerokiej gamie przez wielu producentów, przez co świetnie komponują się z niejedną elewacją. Mało tego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, są spełniane nawet najbardziej wyszukane życzenia co do barwy (oraz odcieni) drzwi zewnętrznych.

Firma BLAS to rodzimy producent drzwi zewnętrznych stalowych, który pomaga klientom wybrać najlepsze drzwi do domu, indywidualizując zamówienie związane z kolorem, a także trwałością, czy funkcjonalnością drzwi wejściowych.

jaki kolor drzwi do domu
Poznaj drzwi wejściowe zewnętrzne.

Co do palety barw BLASa można wybierać drzwi w kolorze znajdującym się wśród trzech stalowych kolekcji:

  • TUREN to pięć uniwersalnych kolorów — złoty dąb, orzech, antracyt, biały i winchester
  • PRESTON to pięć kolorów — złoty dąb, winchester, orzech antracyt oraz biały,
  • BASTION reprezentuje sześć — złoty dąb, orzech, wenge, mahoń, antracyt, biały.

Co jeszcze prócz koloru może zaoferować Ci BLAS?

Drzwi z poszczególnych kolekcji mają sporo w swej podstawowej wersji, dające ciekawe rozwiązania.

Pamiętajmy, fachowcy BLAS to eksperci, którzy mają wieloletnie doświadczenie i na każdym etapie realizacji wspierają swoimi cennymi wskazówkami każdego, kto chce mieć te jedyne drzwi.

Ponadto BLAS realizuje także różne personalizacje, więc dostarczy klientowi produkt prosto, szybko, solidnie i w takiej opcji, jaka została wybrana.

Producent tych drzwi stalowych ceniony jest również za swoje sprawdzone, kompletne, a co najważniejsze proste rozwiązania. Oni nie komplikują jak inni, a ułatwiają, by prosto do klienta trafiły drzwi dokładnie, takie, jakie sobie wymarzył.

Cena a kolory drzwi wejściowych

Na rynku drzwi zewnętrznych są firmy oferujące od 20 do nawet 50 wariantów kolorystycznych, jednak sporo opcji barwnych jest dostępnych poza standardowym zamówieniem. Wybór kolorów spoza bazowej oferty zazwyczaj związany jest z wydłużonym czasem oczekiwania oraz wyższą ceną za drzwi. 

Wyższa cena odnosi się także do drzwi w wersji, gdy ościeżnica i skrzydło mają odmienne kolory lub samo skrzydło na zewnątrz jest w kolorze innym niż we wnętrzu. Stosuje się taką kombinację barw, by z zewnątrz współgrały z elewacją czy innymi elementami domu a w środku komponowały się z wnętrzem.

Nie tylko kolor

Gdy jesteśmy przy kolorze drzwi, warto wspomnieć również o tym, iż BLAS wśród parametrów technicznych proponuje dla swoich klientów dwie grubości, dwa rodzaje zamków, a także trzy rozmiary drzwi.

jaki kolor drzwi do domu
Drzwi zewnętrzne białe.

Prosto, bez komplikacji i z otwartością do klienta staje się marzeniem niemal każdego z nas.

Oferta BLAS to właśnie realizacja, tych najbardziej oryginalnych wymagań. Sam producent wychodzi naprzeciw życzeniom klienta, a co ważne dba o niego, uznając za swojego partnera.

Ponadto firma obdarza swoją wiedzą, doświadczeniem i fachowym podejściem, tak by zamówienie nie było karkołomnym wyczynem, a klarownym i prostym w swej realizacji zadaniem.

Ten rodzimy producent tworzy drzwi, dając klientowi wiele udogodnień i to w standardzie. A do tego oferuje korzystną, cenę i szybki czas realizacji. Mało tego, jako jeden z nielicznych na rynku oferuje 3 lata gwarancji na swoje produkty, podczas gdy konkurencja daje jedynie 24 miesiące.

Podsumowując, drzwi zewnętrzne to nie tylko funkcjonalny, dający poczucie bezpieczeństwa i chroniący naszą prywatność element domu. To także strefa wyjątkowego designu i estetyki.

Kolor drzwi zewnętrznych może nadać niebanalnego charakteru nie tylko w strefie wejścia do domu, ale także w bloku. Aby oddać estetykę i jedyny w swoim rodzaju styl można zagrać kolorami oraz przeszkleniami, by tworzyły harmonię i całość z elewacją, elementami domostwa, jak i jego otoczeniem.

Czy coś w tym działaniu może ograniczać? Jedynie wyobraźnia, tej zapewne każdemu z nas nie brakuje.

Skontaktuj się z nami. Po rozmowie z naszym fachowcem rozwiejesz swoje wątpliwości i będziesz wiedział jaki kolor drzwi zewnętrznych wybrać.

jaki kolor drzwi do domu
Producent drzwi zewnętrznych. BLAS
Po prostu - skontaktuj się z nami
Masz pytania dotyczące oferty lub zamówienia?
Zatem śmiało, skontaktuj się z nami. Wypełnij pola poniższego formularza, a w temacie nakreśl charakter problemu.
Adres Milejowice k/ Radomia
ul. Jaworowa 7B, 26-652 Zakrzew
Godziny otwarcia
pon-pt
8:00 - 16:00
sob
Nieczynne
Formularz kontaktowy