Blas - facebook icon Blas - linkedin icon
HOME
BLOG
27.12.2023

Drzwi wejściowe z naświetlem

Drzwi wejściowe to element domu i mieszkania, o który warto szczególnie zadbać. Drzwi zewnętrzne spełniają bardzo wiele funkcji, w tym ochronną oraz wizualną, dzięki czemu mogą być estetyczną wizytówką twojego domu.

Aby wejście do Twojego domu było jasne i rozświetlone warto zastosować tzw. naświetla, wpuszczając naturalne światło do przedsionka lub sieni. Sprawią, że staną się one widne, a samo wejście nabierze niebanalnego charakteru.

Wybierając drzwi zewnętrzne z tymi elementami, na co zwrócić uwagę?

Drzwi zewnętrzne mogą być proste i jednocześnie efektowne. W naszej najnowszej kolekcji TUREN proponujemy naświetla tworzone na wymiar. Jesteś ciekawy co zrobić, aby wnętrza domu wypełnione były naturalnym światłem?

Poniżej podpowiadamy.

Poznaj kolekcję TUREN

TUREN to kolekcja drzwi stalowych zewnętrznych o grubości 68 mm. W jej ramach znajdziesz dwa rozmiary drzwi - klasyczną dziewięćdziesiątkę (1000 x 2100) oraz setkę (1100 x 2100).

Drzwi zewnętrzne z naświetlem TUREN to idealne rozwiązanie, gdy szukasz drzwi wejściowych do domu. Z łatwością dopasujesz je do elewacji ponieważ występują w różnych kolorach:

 • złoty dąb
 • orzech
 • antracyt
 • biały
 • winchester

Kolekcja drzwi zewnętrznych stalowych TUREN to również gwarancja bezpieczeństwa, dzięki zamkowi dolnemu, ryglowaniu hakowemu oraz bolcom przeciwwyważeniowym. Towarzyszy im zawias czopowy regulowany w trzech płaszczyznach oraz solidna ościeżnica aluminiowa z uszczelką.

Drzwi zewnętrzne. Kolekcja TUREN.

Wybierając takie drzwi wejściowe nie tylko wprowadzisz światło do Twojego domu, ale również estetyczny wygląd i nowoczesny design.

Drzwi zewnętrzne przeszklone a z naświetlami

Wielu producentów drzwi zewnętrznych prześciga się w różnego rodzaju modelach wyposażonych w przeszklenia. Nie tylko nadaje to drzwiom ciekawego designu, ale także podnosi ich funkcjonalność.

W jaki sposób?

Przeszklenia wykonane są ze szkła spełniającego wysokie standardy termoizolacyjności. Mało tego coraz częściej przeszklenia samych drzwi łączone są z naświetlami.

W branży stolarki drzwiowej naświetla produkowane są z tafli szklanych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjności. W znacznie większym stopniu doświetlają one wejście (przedsionek) niż same przeszklenia. Przeszklenia wraz z naświetlami zamykają całe wejście w całość, dającą miejsce pełne naturalnego światła, nie zaś ograniczone do sztucznego źródła światła.

Naświetla drzwi wejściowych

Naświetle samo w sobie nie jest osobnym elementem, ponieważ składa się z ramy oraz wypełnienia. Takie wypełnienie składa się z przeszklonych lub pełnych elementów w płycie drzwi.

W odniesieniu do naświetla górnego jest ono zazwyczaj szerokości skrzydła. To element stały, choć niektórzy producenci wprowadzają udogodnienia w postaci możliwości uchylenia tego elementu lub elektrycznie otwieranego.

Co do montażu takich drzwi zewnętrznych, może on odbywać się w różnorodnych kombinacjach — z jednej strony skrzydła po obu stronach, nad nim lub jednocześnie po obu jego stronach i nad nim.

Rozmiary naświetli

Biorąc pod uwagę wymiary drzwi, od nich właśnie będą zależały wielkości naświetli. Ich rozmiar zależy od wielkości pozostawionego otworu montażowego.

Dla drzwi wejściowych z kolekcji TUREN wymiary prezentują się w następujący sposób.

Drzwi z naświetlem górnym:

w zakresach wysokości 200-290, 300-390, 400-500.

Drzwi wejściowe z naświetlem bocznym:

w wysokości maksymalnej 2100 mm, a szerokości w zakresach 200-290, 300-390 oraz 400-500.

Dzięki zastosowaniu któregoś z powyższego wariantu, Twoje drzwi zewnętrzne naprawdę będą prezentować się imponująco!

Budowa naświetli w drzwiach zewnętrznych

Naświetla to element mogący się pojawić w niemal każdym modelu drzwi. Wielu producentów oferuje to w swej ofercie, jednak to jedynie teoria. W praktyce ma się to nieco inaczej, ponieważ producenci mają opracowaną technologię produkcji tych elementów do wybranych modeli drzwi.

W przypadku drzwi ze stali czy PCW, ich konstrukcja z naświetlami wygląda tak, iż tworzy się te elementy w osobnych ramach. Następnie po bokach łączy się je ze skrzydłem drzwiowym.

Nieco inaczej jest w odniesieniu do drzwi aluminiowych. Ich proces produkcyjny umożliwia łączenie drzwi, a także naświetli we wspólnych ramach oraz jednej ościeżnicy. Taki zestaw może być montowany już na etapie budowy.

Warto wspomnieć, że niektórzy producenci tworzą drewniane drzwi z naświetlem umieszczonym w jednej ramie. To ekonomiczne podejście pozwala zaoszczędzić na liczbie zastosowanych elementów a sama kompozycja drzwi, nie odznacza się topornością, lecz lżejszym designem. Mało tego przez zastosowanie takiej technologii można uniknąć strat związanych z tak cenną energią, szczególnie w miejscach scaleń.

Limity techniczne

Pewne ograniczenia techniczne mogą wynikać ze sposobu produkcji drzwi oraz sprzętu użytego do ich wykonania.

Naświetla boczne całkowicie lub częściowo przeszklone są stosowane w przeważającej części modeli drzwi wejściowych. Warto wiedzieć, że posiadają one podobną wysokość jak same drzwi zewnętrzne.

Drzwi wejściowe z naświetlem z kolekcji TUREN

Naświetla boczne i górne do drzwi z kolekcji TUREN wykonane są z profili aluminiowych ciepłych, powleczonych folią PCV pod kolor drzwi, do których są dedykowane. Wyposażone są w pakiet trzyszybowy.

Naświetla boczne dostarczamy skręcone razem z ościeżnicą drzwi, natomiast górne luzem. Istnieje możliwość wykonania naświetli większych niż w tabelach wymiarowych.

Drzwi zewnętrzne BLAS z naświetlem górnym oraz naświetlem bocznym.

Rozróżniamy 3 oznaczenia naszych naświetli:

 • naświetle K od strony klamki,
 • naświetle Z od strony zawiasów,
 • naświetle G – nad skrzydłem drzwiowym.

Co je wyróżnia? Na pewno to, że:

 • dostępne są w różnych zakresach szerokości i wysokości,
 • wyposażone są w pakiet trzyszybowy,
 • osadzone są w profilu aluminiowym ciepłym, powleczonym folią PCV w kolorze drzwi, do Twojego korytarza wpuszczają zdecydowanie więcej światła niż drzwi z przeszkleniami czy tym bardziej pełne.

Dodatkowo, by nie komplikować, a uprościć wybór, związany z drzwiami wejściowymi do Twojego domu, bez problemu możemy wykonać naświetla większe niż o wymiarach podanych w naszym katalogu.

Zewnętrzne drzwi w takiej konfiguracji pozwolą urozmaicić wygląd Twojego domu.

Pamiętaj, wygląd to nie wszystko

Przy wyborze drzwi wejściowych z naświetlami warto pamiętać, by jako całość zapewniały izolacyjność termiczną na najwyższym poziomie. Obecnie producenci oferują termoizolacyjne zarówno przeszklenia, jak i naświetla o wysokich standardach.

Wybór określonych elementów przeszklonych w drzwiach wejściowych powoduje, że stają się one reprezentacyjne, o wyglądzie odbiegającym od standardowych.

Wybierając nasze drzwi wejściowe, wybieracz również dobry współczynnik przenikania ciepła, zapewniając dobrą izolacyjność cieplną.

Mówiąc o naświetlach, mamy na myśli elementy przeszklone znajdujące się nad i po bokach drzwi. Producenci nazywającą je „doświetlami”, „naświetlami” lub „dostawkami przeszklonymi”.

Poprzez wybór drzwi z naświetlami bocznymi (po obu stronach), można poszerzyć wejście i sprawić, że nabierze ono otwartości. Mało tego, jeśli zastosuje się naświetla boczne ze szkła o wysokich parametrach termoizolacyjności, otrzymasz drzwi zewnętrzne – niebanalne, z szerokim gustownym wejściem. Dodatkowo takie drzwi zabezpieczą Twoje wnętrze przed utratą ciepła.

Jeśli zastanawiasz się jakie drzwi wybrać do swojego domu lub mieszkania, w tym ARTYKULE podpowiadamy kilka cennych rad.

Szyby drzwiowe

Dla kolekcji o dobrych parametrach izolacyjnych zestawy 3-szybowe wypełniane są argonem. W konwencjonalnych 2-szybowych stosuje się wypełnienie powietrzem. Konieczne są tzw. ciepłe ramki dystansowe, listwy przyszybowe i uszczelki. Redukują one liniowy mostek termiczny na całym obwodzie, aby naświetle nie pogorszyło ogólnego współczynnika przenikalności cieplnej drzwi.

Projektując drzwi zawsze stawiamy na praktyczność, tak aby nasze zewnętrzne drzwi wejściowe były w dobrej cenie i jakości.

Postaw na naszą najnowszą kolekcję drzwi wejściowych TUREN

Nie komplikujemy, a ułatwiamy. Drzwi z kolekcji TUREN od BLAS to odpowiedź na indywidualne potrzeby naszych klientów. Warto zdecydować się na nasze drzwi w nowoczesnych projektach domów. Praktyczne modele w połączeniu z naświetlem, zapewniające bezpieczeństwo Twojemu domostwu. Po prostu BLAS.

Zewnętrzne drzwi wejściowe nie muszą być nudne, więcej na temat naszej oferty znajdziesz TUTAJ.

Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne stalowe to podstawowy element wykończenia. Muszą one charakteryzować się funkcjonalnością, powinny być estetyczne i chronić przed włamaniem. Pamiętaj, że możesz modyfikować ich wygląd ponieważ są dostępne w różnych kolorach.

Zamówienia możesz dokonać, kontaktując się z naszym ekspertem.

Drzwi zewnętrzne z naświetlem. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z jednym z naszych dystrybutorów.

Po prostu - skontaktuj się z nami
Masz pytania dotyczące oferty lub zamówienia?
Zatem śmiało, skontaktuj się z nami. Wypełnij pola poniższego formularza, a w temacie nakreśl charakter problemu.
Adres Milejowice k/ Radomia
ul. Jaworowa 7B, 26-652 Zakrzew
Godziny otwarcia
pon-pt
8:00 - 16:00
sob
Nieczynne
Formularz kontaktowy