Blas - facebook icon Blas - linkedin icon
HOME
BLOG
30.10.2023

Drzwi stalowe zewnętrzne. Czym różnią się od drewnianych?

Stajesz przed wyborem drzwi zewnętrznych i zastanawiasz się,które wybrać? Zatem bardzo dobrze, że tu trafiłeś!

Bo nikt tak jak BLAS nie doradzi Ci, co jest najlepsze. Szczerze opowiemy Ci o wadach i zaletach każdych drzwi: zarówno metalowych, jak i drewnianych. Bez faworyzowania.

Na wstępie podkreślmy sobie jeden, ogólny fakt: drzwi zewnętrzne powinny być przede wszystkim trwałe, szczelne i ciche. Najistotniejszym parametrem jest tu współczynnik przenikalności cieplnej, który określa w jakim stopniu materiał "zabezpiecza" przed ucieczką powietrza. Im wyższa wartość współczynnika, tym gorzej. Oczywiście ważna jest również dobra izolacja akustyczna oraz niska podatność na uszkodzenia mechaniczne.

Myślisz, że to koniec wyliczanki? Oj nie, na tym nie koniec...

Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na właściwości antywłamaniowe drzwi, a także porównać, jak poszczególne surowce sprawdzają się w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych i czy są na nie odporne.

Najczęściej klienci wybierają modele drzwi do swojego domu wykonane ze stali lub drewna, ponieważ są najbardziej uniwersalnymi rozwiązaniami, o dobrych parametrach technicznych.

Ale, ale.... Obydwa te rodzaje różnią się dosyć znacznie od siebie, a o ich różnicach opowiemy Ci w dalszej części artykułu.

Drzwi zewnętrzne stalowe. Czym się charakteryzują?

Drzwi wykonane ze stali są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań i prostych form. Idealnie uzupełniają minimalistyczne wnętrza i pasują do surowych brył budynków.

Drzwi stalowe zewnętrzne

- wytrzymałość i trwałość

Stal jest bardzo wytrzymałym surowcem, niepodatnym na wgniecenia mechaniczne. Dzięki tym cechom materiał świetnie zabezpiecza przed włamaniem czy wyważeniem. Często, dla podniesienia właściwości antywłamaniowych, drzwi wyposażane są w bolce antywyważeniowe, ryglowania i dodatkowe zamki, a ponadto ich konstrukcja jest wzmacniana ożebrowaniem.

  • łatwość pielęgnacji

Skoro już o detergentach mowa.... To jeśli stawiasz na rozwiązania wnętrzarskie łatwe do utrzymania w czystości, z pewnością ucieszy Cię fakt, że drzwi wejściowe wykonane ze stali są łatwe w pielęgnacji. Do usunięcia zabrudzeń wystarczy morka ściereczka lub gąbka i odrobina płynu do naczyń.

drzwi stalowe zewnętrzne
drzwi zewnętrzne stalowe w domu jednorodzinnym

- dobra jakość w przystępnej cenie

Decydując się na drzwi zewnętrzne metalowe, ucieszy Cię nie tylko ich łatwość w czyszczeniu, ale i cena. Bo drzwi zewnętrzne wykonane ze stali są tańszym rozwiązaniem niż drzwi drewniane, a przy tym - robią równie duże wrażenie.

Co więcej, zachowane w zupełnie prostym designie świetnie sprawdzą się zarówno w domach, jak i jako wejście do garażu, pomieszczeń gospodarczych czy piwnic. Można więc śmiało powiedzieć, że drzwi stalowe to drzwi uniwersalne, które niezwykle prosto dostosowują się do Twoich potrzeb.

Drzwi stalowe zewnętrzne - minusy

Było o plusach, więc teraz szczerze o minusach. Bo w przypadku drzwi stalowych warto wziąć pod uwagę, że te o najprostszej konstrukcji mogą powodować problemy z utrzymaniem ciepła. Całe szczęście w BLAS trzymamy się wszelkich norm i od nas chłodu nie uraczysz. Ba! Otulimy Cię jeszcze większą ilością ciepła dzięki ościeżnicom termo, które znacznie ocieplają wejście.

Drzwi zewnętrzne drewniane. Czym się charakteryzują?

Było o drzwiach stalowych, to teraz czas na drewniane. A te są klasycznym, ponadczasowym rozwiązaniem. Nie ma co ukrywać - pasują do większości aranżacji i brył domów. Co więcej - naturalny surowiec - zazwyczaj dąb lub sosna, sprawia przy tym, że drewniane modele wizualnie ocieplają budynek.

Drzwi zewnętrzne drewniane

- ciepło i cisza

Niewątpliwą zaletą drzwi drewnianych jest ich dobra termoizolacja. Nawet proste modele chronią przed nadmiernymi ucieczkami ciepła na zewnątrz. Ponadto drewno odpowiednio tłumi dźwięki, a tym samym zagwarantują domownikom porządną ciszę. Zapewnią w Twoim mieszkaniu odpowiednią izolację akustyczną.

- łatwa konserwacja

Niewątpliwą zaletą drzwi drewnianych jest fakt, że nie wymagają impregnacji.

Pewnie myślisz sobie teraz: Co? Drzwi drewniane i nie wymagają impregnacji?!

Dzieje się tak dlatego, że współcześnie już w procesie produkcji są zaimpregnowane i docelowo pomalowane. To pozwala im zachować piękny wygląd na lata.

Drzwi zewnętrzne drewniane - minusy

Wśród minusów drzwi drewnianych można wskazać przede wszystkim ich niską odporność na warunki atmosferyczne. 

Decydując się na drzwi wejściowe wykonane z drewna, warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniu ich przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz intensywnymi opadami deszczu czy śniegu. Świetnie sprawdza się tu zadaszenie nad wejściem do budynku, a szczególnie te wykonane z poliwęglanu.

Drzwi stalowe zewnętrzne. Optymalny wybór w dobrej cenie

Skoro znasz już wszystkie zalety drzwi, zarówno tych drewnianych, jak i stalowych, czas na krótkie podsumowanie. Z pewnością, więcej zalet niosą ze sobą stalowe, jednak obydwa rodzaje prezentują się równie wspaniale.

Faktem jest, że drzwi stalowe są łatwe i szybkie w pielęgnacji, wytrzymałe na uszkodzenia i posiadają dobre właściwości antywłamaniowe. Ich dodatkowym atutem jest niewątpliwie... cena, a także rozmaitość wzorów, kolorów i oklein, które bardzo dobrze imitują wspomniane drewno.

Drzwi zewnętrzne metalowe BLAS

Cztery kolekcje na miarę Twoich potrzeb

Na tle firm oferujących drzwi zewnętrzne wykonane ze stali, wyróżnia się oferta naszej marki BLAS. Dlaczego?

Bo w czterech kolekcjach: TUREN, STARK, BASTION i PRESTON znajdziesz szeroki wybór modeli (w tym drzwi jednoskrzydłowe płaskie). A szeroki oznacza aż 150 modeli!

Dostępne opcje konfiguracji pozwolą Ci na dowolne modyfikowanie parametrów drzwi, takich jak np. szerokość skrzydła, rodzaj ościeżnicy (w tym ościeżnice termo), kolor, przetłoczenia, przeszklenie czy ilość zamków.

Dzięki temu wybierzesz drzwi idealnie skrojone na Twoją miarę. Zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj na stronę firmową BLAS.

w kolekcjach marki.

drzwi stalowe zewnętrzne - bezpieczeństwo Twojego domu

I na sam koniec. BLAS to pełna kompletność zestawu

Atutem rozwiązań proponowanych przez naszą markę BLAS jest ich kompletność. Co to oznacza? To, że w ofercie znajdziesz nie tylko same skrzydła, ale również produkty uzupełniające konstrukcję. Wszystkie drzwi wyposażone są w akcesoria, takie jak okucia (w tym klamka i wkładki), ościeżnice, a nawet dyble montażowe! Z nami nie musisz martwić się o kompletność zestawu. Drzwi BLAS zapewniają go w swoim standardzie.

Co więcej, dostępne opcje konfiguracji tych dodatków sprawiają, że każdy, najdrobniejszy element pasuje idealnie do całości.

Jak widzisz, nie komplikujemy. Upraszczamy.

Po to, by zakup drzwi nie był wyzwaniem, a prostym wyborem bez pominięcia czegokolwiek. 

Skontaktuj się z nami, sprawdź naszą ofertę i ciesz się drzwiami, które będą odpowiedzią na potrzeby Twojego domu.

Po prostu - skontaktuj się z nami
Masz pytania dotyczące oferty lub zamówienia?
Zatem śmiało, skontaktuj się z nami. Wypełnij pola poniższego formularza, a w temacie nakreśl charakter problemu.
Adres Milejowice k/ Radomia
ul. Jaworowa 7B, 26-652 Zakrzew
Godziny otwarcia
pon-pt
8:00 - 16:00
sob
Nieczynne
Formularz kontaktowy